Zoo w Norymberdze - delfinarium

Któż nie chciałby spełnić każdej najmniejszej zachcianki swojej pociechy? I my również nie mogliśmy odmówić sobie tej przyjemności. A o czym mowa? O delfinach :)


Ostatnio przy każdej wzmiance o zwierzętach moja córka mówi o delfinach. Jak bardzo chciałaby zobaczyć je na żywo. Poszukując takiej możliwości znaleźliśmy Zoo w Norymberdze.Ogród ten zajmuje około 70 hektarów i posiada blisko 300 gatunków zwierząt. Po całym dniu spacerowania można się poczuć "zdeptanym", tym bardziej, że zoo nie jest płaskie. Znajdziemy tu jak wszędzie lwy, tygrysy, zebry, żyrafy, strusie, wydry, a ponadto niedźwiedzie polarne, ale największą atrakcją jest otwarta w 2011 roku laguna delfinów, w której pływają delfiny oraz lwy morskie. Odbywają się tutaj kilka razy dziennie pokazy tych niezwykłych zwierząt. I to właśnie one nas tu przyciągnęły. Moje dzieci były zachwycone kolejnymi skokami, odbijaniem piłki i machaniem do nas przez delfiny.

Dużą zaletą zoo jest przystosowanie akwariów tak, iż możemy obserwować zwierzęta z powierzchni wody jak i pod jej powierzchnią. Kolejną frajdą, jaką mogą przeżyć nasze dzieciaki, jest ciuchcia "Kleiner Adler", stanowiąca wierną replikę 1:2 pierwszej niemieckiej lokomotywy. Dodatkowo odnaleźć możemy tutaj gigantyczny plac zabaw oraz mini zoo, w którym oczywiście możemy nakarmić i pogłaskać zwierzęta. Przygotowane są również miejsca piknikowe gdzie możemy usiąść i odpocząć.
Jedno jest pewne: możemy spokojnie wejść tu wraz z otwarciem wrót i wyjść jako ostatni goście nie nudząc się przy tym ani minuty. Ważne tylko, aby mieć dużo siły w nogach i ewentualnie wynająć przyczepkę dziecięcą za 5 euro.