Zoo w Leipzig

Ostatnio, szukając ciekawych miejsc do pokazania dzieciakom, natknęłam się na zoo w Leipzig. Już sama miejscowość zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest to bowiem renesansowe miasto, z zachowanymi w bardzo dobrym stanie wieloma budynkami,  m.in. Dworzec Główny czy Stary Ratusz , ale żeby zjeść dwie pieczenie na jednym ogniu może nie starczyć jeden dzień, a my właśnie tylko tyle mieliśmy.

Nie wiem czemu jest go trudno znaleźć w rankingach najlepszych zoo choćby w Europie, bo moim zdaniem przoduje przed Berlińskim, które znajduje się w wielu takich klasyfikacjach w czołówce.

Ogród Zoologiczny powstał w 1878 roku, liczy prawie 900 gatunków zwierząt, oprócz tego rośnie tu wiele pięknych okazów drzew, krzewów i kwiatów, którymi można nacieszyć oko, i to wszystko mieści na prawie 23 hektarach. Jest gdzie spacerować.  Zoo podzielone jest na strefy: Pongoland, Afrika, Asien, Sudamerika oraz Gondwaland, który zrobił na nas największe wrażenie. Można tutaj przepłynąć się łódką po ścieżce edukacyjnej bądź przejść się po wysokich mostach w koronach drzew i poczuć się jak w prawdziwych tropikach, ptaki latają nad głowami pięknie ćwierkając.


Zagadka: Znajdź leniwca J


Zwierzęta mają bardzo duże wybiegi, a jednocześnie są dla nas widoczne z każdego punktu obserwacyjnego. Znajduje się tu również kilka miejsc, gdzie możemy spokojnie przysiąść, odpocząć, coś zjeść. Nasze dzieciaki zachwyci również fakt, że istnieją tutaj bardzo oryginalne place zabaw, na których mogą spożytkować resztę swojej energii.Spędziliśmy tutaj ponad 7 godzin, a i tak nie zdołaliśmy wyczerpać zasobów tego miejsca. Polecam to miejsce zarówno rodzinom, jak i osobom nie posiadającym dzieci. Można tutaj spędzić cały dzień nie nudząc się ani przez chwilę.


Wskazówki:

Wjeżdżając do Lipska trzeba pamiętać, aby posiadać nalepkę Umwelt-Plakette, którą można kupić za około 7 euro w prawie każdym niemieckim warsztacie samochodowym.

Jeżeli chodzi o dojazd do zoo, to nie ma z tym problemu. Wjeżdżając do miasta poprowadzą nas do niego drogowskazy. Po przeciwnej stronie od wejścia głównego jest podziemny parking, także z miejscem parkingowym również nie będzie problemu.

Wejście za osobę dorosłą wynosi 18,50 euro, dzieci do lat 4 wchodzą za darmo. Istnieje kilka opcji rodzinnych, także każdy znajdzie dobrą opcję dla siebie.