Wycieczki rowerowe z dziećmi – rozwiązanie dla fanów dwóch kółek

Eskapady rowerowe są świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób mieszkających w miastach jak i w mniejszych aglomeracjach. Istnieje coraz więcej udogodnień oraz ścieżek rowerowych dla fanów dwóch kółek. Ale jak poradzić sobie kiedy nasze dzieci jeszcze nie pedałują same? Przyczepka rowerowa jest najlepszym rozwiązaniem. Jej kupno odkładałam ze względu na wiek Zosi,  ale w końcu się zdecydowaliśmy i wszędzie pedałujemy.


Już przy okazji wypadu do Szwecji  w zeszłym roku <opis tutaj>, brakowało nam tego sprzętu. A teraz gdy nie mamy czasu na dłuższy wyjazd, zawsze istnieje alternatywa wycieczki rowerowej, której długość zależy tylko od naszej wyobraźni i wyznaczonej trasy.


Oprócz walorów ekologicznych czy ekonomicznych, pozwala nam na utrzymanie kondycji.  Wad nie znajduje, no bo i jakie? Spędzamy wspólnie czas na świeżym powietrzu i do tego tracimy kalorie i budujemy mięśnie J.  Przydaje się również jako podwójny wózek na dłuższe spacery, które uwielbiamy, a na których czasami dziewczynom brakuje energii na dreptanie. A co najważniejsze potrafią się w niej obydwie wyspać. Same plusy.
Generalnie nie chcę robić reklamy żadnej firmie, wybór przyczepki zależy od naszych finansów i tego jak często będziemy z niej korzystać. Czy jesteśmy zapaleńcami jeżdżącymi zawsze i wszędzie? Czy amatorami, którzy lubią od czasu do czasu zrobić rundkę po mieście? W takim przypadku można pomyśleć nawet o kupnie używanej przyczepki lub nawet o wynajęciu jej. Najważniejsze, aby zastanowić się czego oczekujemy po zakupie. Warto przeczytać kilka opinii, z różnych źródeł, na temat wybranego modelu. Ja tak zrobiłam i jestem bardzo zadowolona.
Po długim obyciu z tematem zdecydowaliśmy się na firmę Qeridoo, model Sportrex 2. Jest to niemiecka produkcja. Posiada: przestronne wnętrze dla obu moich córek, pasy bezpieczeństwa, trzy osłony: moskitierę, przeciwsłoneczną oraz przeciwdeszczową. Przypięcie do roweru jest proste i bezpieczne jednocześnie. Przyczepka wyposażona jest również w koło do joggingu. Można znaleźć go na aukcjach internetowych bądź w sklepie już za 350 euro.