Szlakiem saksońskich zamków - Kriebstein Burg

Ostatnio postanowiliśmy, że względu na miejsce, w którym się obecnie znajdujemy, odwiedzić wszystkie Saksońskie zamki. Nie wiem, czy nam się to uda, jest ich sporo, ale najważniejsze jest założenie. Na swoim koncie mamy już Twierdzę Kónigstein oraz Zamek w Meissen. Tym razem na naszym celowniku stanął Kriebstein Burg w miejscowości o takiej samej nazwie.Jest to niewielki ale imponujący zamek z romantycznych akcentem  położony na wysokim wzniesieniu przy rzece. To też nie dziwi mnie, że w czasie kiedy spacerujemy po dziedzińcu mają tu miejsce dwa wesela oraz sesja zdjęciowa pary młodej J Cudnie… Patrząc na taki obrazek cofam się w czasie do dnia mojego ślubu :)


Do zamku można dojść dwoma drogami. Przez las, wąską ścieżką lub wzdłuż ulicy od miejsca parkingowego. Wejście do środka wynosi 6 euro za osobę dorosłą, a do 5 lat jest darmowe.


Eksponaty do oglądania są zachowane w bardzo dobrym stanie i jest ich naprawdę sporo jak na tak niewielką przestrzeń. Oprócz zwiedzania wnętrza można również poświęcić czas na smakowanie tutejszych przysmaków w zamkowej restauracji  oraz piesze zwiedzanie okolicy.

 

Tak pogrążeni we wspomnieniach wyjeżdżamy z tego urokliwego miejsca, które jest warte polecenia, jeżeli lubicie romantyczne, rycerskie klimaty.