Szlakiem saksońskich zamków - Scharfenstein Burg

Jeżeli lubicie odkrywać miejsca dla całych rodzin, z całą pewnością musicie odwiedzić Scharfentein Burg. Nasze dzieci rozpoczęły piracką przygodę od samego przekroczenia progu, a my z radością przyglądaliśmy się jak je pochłania mapa skarbów.Scharfenstein Burg to pierwszy zamek, jaki odwiedziliśmy, który mieści w sobie przepiękne eksponaty poświęcone historii miejsca, ale również jest prawdziwym placem zabaw dla naszych pociech i  nie bez przyczyny w 2012 roku został odznaczony certyfikatem " Instytucja przyjazna dla rodzin".


Zbudowany został około roku 1250, po odkryciu złóż srebra. Na jego ciekawy wygląd wpłynęły różne fazy budowy. I tak główna wieża zamkowa pochodzi ze średniowiecza, a portal zamkowy z renesansu.Muzeum obejmuje wystawę bożonarodzeniową. Wchodząc tutaj można poczuć klimat świąteczny, który tworzą przepiękne figurki, szopki oraz rozbrzmiewające z głośników kolędy. Znajdziemy tutaj także także przepiękną wystawę zabawek, obejmującą między innymi stare domki dla lalek czy konie na biegunach.
Ceny biletów wynoszą 7 euro za osobę dorosłą, dzieci do lat 6 nic nie płacą za wejście na zamek. Dodatkowo płatne jest wejście na wieżę widokową 1 euro za każdą osobą.Bez żadnych wątpliwości mogę polecić to miejsce osobom z dziećmi i nie tylko :). Jest to najprawdziwszy plac zabaw w najprawdziwszym zamku.