Kurort Oberwiesenthal

Co prawda byliśmy tutaj we wrześniu, ale wtedy jakoś zabrakło mi czasu na zrelacjonowanie tego miejsca. A teraz gdy sezon narciarki w trakcie, pomyślałam, że warto go sobie przybliżyć.A więc... Kurort Oberwiesenthal jest najwyżej położonym miastem w Niemczech, graniczącym z Czechami.

Kompleks jest atrakcyjny nie tylko dla zapaleńców sportów zimowych. Znajdziemy tutaj również dużo tras rowerowych czy spacerowych, kolejkę górską otwartą cały rok, akwarium oraz wiele przepięknych widoków.
 Nas przyciągnęła tutaj kolejka, którą wjechaliśmy na górę.Dopiero na miejscu dowiadujemy się o kolejnych atrakcjach tego miejsca. Chociażby o kompleksie skoczni narciarskich czy o fakcie, że to właśnie tutaj trenował Jens Weissf. Niemiecki skoczek narciarski, który jednocześnie jest honorowym obywatelem miasta, za swoje zasługi w reprezentowaniu kraju i zdobyte medale. 

Po długim spacerze przychodzi czas na posiłek. Zjadamy go na górze, czyli na jakiś 900 m.n.p.m. Smak jest wyśmienity, a wystrój restauracji tylko go wzmaga :) Typowo górski.


Mając jeszcze sporo czasu do zapadnięcia zmroku znajdujemy akwarium. Nie powiem dużo pięknych ryb pływających wśród koralowców oraz innych okazów egzotycznych takich jak: żaby, pająki, patyczaki, kameleony, nawet krokodyle, ale moim zdaniem cena nie jest adekwatna do tego co można znaleźć w środku. Oczywiście, jeżeli ktoś odpoczywa w takich miejscach szczerze polecam. W środku można również znaleźć kręgielnie.
Uważam, że ten kurort jest świetnie przygotowany na przyjęcie turystów. Co prawda nie wiem, jak to wygląda w sezonie zimowym, ale biorąc pod uwagę ilość atrakcji nie można się tu nudzić, nawet jeśli wszytko dookoła jest zaśnieżone :)